UNS L-Carnitine 200gKod produktu: 5558

UNS L-Carnitine 200g

New product

UNS L-Carnitine 200g

Zamiast zamiast 69,00 zł

59,00 złbrutto

-10,00 zł

Dostawa: 1 do 3 tygodni
 • Natural

Dodaj Odejmij

Opis


Właściwości UNS L-Carnitine 200g:

 • Dość obficie występuje w mięśniach

 • Jest niezbędna ze względu na transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów

 • Spełnia funkcje transportowe wobec kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach

 • Zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu energii oraz sprawnego funkcjonowania komórek  L-Carnitine od Uns - l-karnityna, która nie zawiera żadnych dodatkowych substancji!

  UNS L-Carnitine dostarcza 2 g l- karnityny w porcji dziennej. Produkt polecany jest do codziennego stosowania. Dedykowany dla osób trenujących rekreacyjnie i wyczynowo wszystkie dyscypliny sportu. To wyłącznie czysty surowiec ( bez dodatków smakowych), który charakteryzuje się swoistym smakiem i zapachem.


  L- karnityna jest związkiem witaminopodobnym odpowiedzialnym za transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, tj. miejsc w komórkach, gdzie wytwarzana jest energia. Ponieważ karnityna może być syntezowana z aminokwasu egzogennego lizyny, wielu dietetyków twierdzi, że nie należy jej uważać za witaminę. Natomiast inni argumentują, że skoro niacyna może być syntezowana z aminokwasu egzogennego tryptofanu i nazywana witaminą, to karnityna również powinna być uznawana za witaminę.


  Ponieważ cząsteczka nośnikowa kwasów tłuszczowych, nie potrafi przenikać przez błony komórkowe mitochondriów, niedobór karnityny prowadzi do obniżenia stężenia kwasów tłuszczowych w mitochondriach i w konsekwencji do spadku produkcji energii.


  Kwas tłuszczowy musi być przeniesiony przez karnitynę. Cząsteczka karnityny transportuje cząsteczkę kwasu tłuszczowego, aż na wewnętrzną powierzchnię błony mitochondrialnej. Wówczas uwalnia kwas tłuszczowy, aby został przekształcony w energię (tj. aby tłuszcz został „spalony”).


  W wyniku metabolizmu komórkowego wewnątrz komórki powstają różnego rodzaju związki. Zachodzi więc konieczność transportowania niepotrzebnych metabolitów na zewnątrz aby usuwać je z mitochondriów i całej komórki. Odbywa się to przez błonę komórkową przy niezbędnym udziale karnityny. Zadbanie o odpowiedni poziom karnityny zapewnia nie tylko utrzymanie prawidłowego poziomu energii, ale również sprawnego funkcjonowania komórek.


  Dawkowanie L-Carnitine Uns:

  Porcję - 2 g ( ½ miarki)rozpuścić w 150 ml wody lub soku. Stosować raz dziennie.


  Składniki L-Carnitine Uns:

  L- karnityna (100%)

  Składniki aktywneZalecana dzienna porcja (2 g)
  L-

  karnityna

  2 g

Więcej informacji

Forma Proszek
Spalacze L-Karnityna

Napisz swoją opinię

UNS L-Carnitine 200g

UNS L-Carnitine 200g

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: