Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400gKod produktu: 3501

Isostar Antioxidants 400g

New product

Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400g

Zamiast zamiast 30,00 zł

23,99 złbrutto

-6,01 zł

Dostawa: 1 do 3 tygodni
  • Cranberry Red Fruits

Dodaj Odejmij

Opis

Właściwości Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400g:

- Pokrywa zapotrzebowania na wodę, energię i mikrosubstancje odżywcze
- Zapewnia dobre nawodnienie organizmu
- Zwiększa wytrzymałość


Podczas długotrwałego spalania tlenowego składników energetycznych wytwarzają się produkty uboczne - wolne rodniki, które robią wszystko, aby uszkodzić materiał genetyczny DNA. Jeżeli dysponujemy słabym systemem ochronnym, a sposób odżywiania jest niewłaściwy, to zakres biodegradacji zwiększa się. Antyoksydanty to związki chemiczne usuwające z organizmu nadmiar wolnych rodników. Spowalniają procesy starzenia się organizmu i zapobiegają rozwojowi różnych chorób.


Wspomaga wydajność podczas długich ćwiczeń wytrzymałościowych i zwiększa wchłanianie wody. Jest to źródło witamin C, E i cynku. Składniki te pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.


Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne!

Wolne rodniki niszczą nasze komórki. Mamy przeciwko nim tajną broń - antyoksydanty. To głównie witaminy i minerały, których nie może zabraknąć w diecie.
Kiedy wdychamy powietrze, zawarte w nim cząsteczki tlenu błyskawicznie przedostają się do komórek, w których znajdują się mitochondria. Można je porównać do minielektrowni - gdy dotrze do nich paliwo w postaci tlenu i glukozy, "spalają" je - w ten sposób wytwarzając energie.


Co to są wolne rodniki?

W procesie przetwarzania tlenu w energie część jego cząsteczek (około 5 proc.) wymyka się spod kontroli i uwalnia w postaci tzw. wolnych rodników tlenowych. Wolny rodnik to atom tlenu, któremu gdzieś "zginął" jeden elektron. Gdy elektron się zgubi i pojawia się wyrwa, atom tlenu traci równo-wagą i zaczyna poszukiwać brukującego ogniwa w najbliższym otoczeniu. Kiedy tylko napotka prawidłowy atom, atakuje go, by odebrać mu potrzebny elektron. Zabierz go i staje się prawidło-wym atomem tleni" Ale ten ograbiony staje sig wolnym rodnikiem z wyrwą do zatkania. Rusza wiec na łów i koło się zamyka. Wolny rodnik tlenowy szuka elektronu w atomach dowolnych substancji - zadowoli się np. białkiem czy tłuszczem. Taka grabież niszczy komórki naszego ciała (np. uszkadza ich błony komórkowe, DNA), a w konsekwencji - rujnuje nam zdrowie.

Wolne rodniki powstają głównie przy przetwarzaniu tlenu na energią, ale nie tylko. Ich powstawaniu sprzyja też palenie papierosów, oddychanie powie-trz
em zanieczyszczonym spalinami, intensywne opalanie, nadużywanie alkoholu, zażywanie dużej ilości leków, stres, przemęczenie, jadanie potraw z grilla i produktów wędzonych. Gdy w naszym organizmie jest dużo wolnych rodników, jesteśmy bardziej zagrożeni rozwojem poważnych schorzeń, m.in. nowotworów, chorób Parkinsona i Alzheimera, miażdżycy, zaćmy, łuszczycy, wrzodów żołądka.

Dawkowanie Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400g:


Rozcieńczyć 40g na 500 ml wody. Zaleca się spożywać napój Hydrate & Perform podczas rozgrzewki (150 do 300 ml) i regularnie w trakcie oraz po wysiłku (150 ml co 15 minut).

Idealny w przypadku intensywnego lub długotrwałego wysiłku i polecany przy uprawianiu sportu w gorącym klimacie.

Składniki Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400g:

Witaminy D,E, B1, węglan magnezu, aromat naturalny, sacharoza, syrop glukozowy, maltodekstryna, dekstroza, kwas cytrynowy, cytrynian sodu, barwnik: czerwień buraczana, siarczan cynku

Porcja1 miarka(40g)
Ilość porcji w opakowaniu10
Opakowanie400g
SKŁADNIKI AKTYWNEIsostar Antioxidants
Zawartość jednej porcjizaw:% ZDS
Isostar zawiera w 500ml napoju :
Wartość energetyczna :156 kcal

Węglowodany

39 g
- w tym

cukry

25 g

Białko

0 g

Błonnik

0 g

Sód

0,6 g

Witamina E

4,8 mg40%

Witamina C

39 mg49%

Witamina B1

0,44 mg40%

Magnez

145 mg39%

Cynk

4,0 mg40%

Więcej informacji

Forma Proszek
Węglowodany Izotoniki i Hipotoniki

Napisz swoją opinię

Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400g

Isostar Hydrate&Perform Antioxidants 400g

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: