Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Diosmina - to biflawonoid, który ma pochodzenie naturalne a zazwyczaj jest pozyskiwany z owoców cytrusowych (ze skórek, miąższu i pestek), chociaż obecnie można również znaleźć na rynku suplementów i leków diosminę pozyskiwaną sposobem syntetycznym.

Disomina zalecana jest osobom, mającym problemy z układem krwionośnym. Jest bardzo popularnym składnikiem leków określanych jako flebotropowe, a więc korzystnie wpływające na stan żył. Szczególnie skuteczna jest diosmina zmikronizowana, której cząsteczki zostały w istotny sposób zmniejszone, co zdecydowanie poprawia wchłanialność substancji przez organizm.

Diosmina poprawia szczelność naczyń krwionośnych, posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, poprawia przepływ limfy – dlatego często z sukcesem stosują ją osoby skarżące się na występowanie uczucia „ciężkości” czy „zmęczenia” nóg. Dzięki korzystnemu wpływowi na elastyczność naczyń krwionośnych jest wykorzystywana w leczeniu żylaków kończyn dolnych, a także hemoroidów. Zmniejsza nadciśnienie i powstrzymuje wydzielanie histaminy.

Diosmina jest stosowana również z powodzeniem w preparatach przeznaczonych dla osób mających problemy natury naczyniowej z cerą, np. tzw. pajęczakami.

Dawka dobowa to zazwyczaj 300 mg – 1000 mg diosminy w dawkach podzielonych lub jednorazowo.

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for