Zapisz się do newslettera i odbierz 6% rabatu na pierwsze zakupy
Sklep internetowy TANIE ODŻYWKI

Aminogen to kompleks enzymów trawiennych pochodzenia naturalnego, który zwiększa przyswajalność aminokwasów, poprzez aktywowanie i wspomaganie procesów trawienia białek. Według badań producenta i właściciela patentu, potrafi zwiększyć przyswajalność białek nawet o 100%! Głównymi składnikami są grzyby z grupy workowców, które są proteazami przewodu pokarmowego. Są to:

- Aspergillus Niger
- Aspergillus Oryzae


Aminogen® będzie niezwykle pomocny dla każdego kto stosuję dietę bogatą w białko. Wysoka podaż protein powoduje, że układ pokarmowy musi pracować na najwyższych obrotach i niestety często wiążą się z tym pewne problemy, m.in.:

- Zaparcia
- Wzdęcia
- Uczucie pełnego żołądka i związany z nim brak apetytu
- Upośledzone wchłanianie białka z pożywienia


Jak można zauważyć objawy są dość zbliżone do tych, które występują w przypadku spożywania produktów mlecznych przez osoby z nietolerancją laktozy. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli nie mamy problemu z trawieniem cukru mlecznego, to wysoka podaż białka w diecie (pomijając w tej chwili kwestię jego źródła) może być dużym obciążeniem dla naszego układu pokarmowego sama w sobie. Opatentowany kompleks enzymów zwiększa przyswajalność białka, a więc i skuteczność stosowanych odżywek białkowych.


Aminogen to doskonały wybór dla osób, które mają problem z dostarczeniem organizmowi odpowiedniej ilości białka w codziennej diecie, ale także dla wyczynowych sportowców, którzy szukają sposobu maksymalizacji wchłaniania mikro i makroelementów z pożywienia. Jeśli zależy Ci na maksymalizacji efektywności wysiłku włożonego w trzymanie się założeń dietetyczno-treningowych, warto przychylnym okiem spojrzeć na ten związek.


Warto pamiętać, że optymalna absorpcja aminokwasów to gwarancja:

- Maksymalizacji efektywności procesów anabolicznych
- Redukcji procesów o podłożu katabolicznym
- Sprawnej regeneracji
- Maksymalizacji potencjału treningowego
- Progresu w uprawianej dyscyplinie sportu


Aminogen wchodzi w skład wielu najwyższej klasy odżywek białkowych i gainerów. Optymalna dawka to 50-100 mg enzymów na każde 1 g białka. Liczne badania potwierdzające korzystne właściwości aminogenu zakładały takie właśnie dawki. Niższe dawki nie będę odpowiednio efektywne.