TREC Amino EAA 300gKod produktu: 5283

TREC Amino EAA 300g

New product

TREC Amino EAA 300g

Zamiast zamiast 49,00 zł

46,55 złbrutto

-5%

Dostawa: 1 do 3 tygodni
 • Lemonade

Dodaj Odejmij

Opis

treclogo.jpg
Właściwości TREC Amino EAA 300g:

 • Zatrzymanie rozpadu białek mięśni

 • Anabolizm mięsniowy

 • Najwyższej jakości surowiec


  Amino EAA od Trec-czyli formuła wszystkich niezbędnych aminokwasów

  Czym jest Amino EAA?

  Amino
  EAA to zbilansowana formuła wszystkich aminokwasów niezbędnych, które określane są również jako esencjalne, niezbędne. Skrót EAA wywodzi się od anglojęzycznej nazwy essential amino acids, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza aminokwasy niezbędne. Amino EAA zawiera wszystkie 8 aminokwasów egzogennych, czyli tych, których organizm człowieka nie potrafi samodzielnie syntetyzować W grupie EAA znajdują się m.in. ważne aminokwasy wysiłkowe, budujące białka mięśniowe, BCAA. Niestety ale sama suplementacja BCAA nie zabezpieczy dostaw wszystkich aminokwasów egzogennych, stąd niezbędne jest również suplementowanie EAA. Dostarczanie EAA w diecie lub suplementacji jest niezbędne w celu zachowania pełnej przyswajalności białka z pożywienia oraz utrzymania dodatniego bilansu azotowego, który jest podstawowym warunkiem wystąpienia anabolizmu mięśniowego.


  Suplementacja EAA istotna dla sportowców jak i wegetarian

  Każdy, kto przestrzega diety jest świadomy, jak istotną sprawą jest spożywanie określonej ilości białka. Dotyczy to szczególnie osób budujących masę mięśniową. Dostarczanie wszystkich
  EAA zapewnia pełne przyswojenia białka oraz jest niezbędne w procesach regeneracji potreningowej a także anabolicznych. Wystarczy, że w diecie będzie brakowało jednego z aminokwasów z grupy EAA i organizm nie będzie w stanie przyswoić w pełni białka. Z tego względu jeżeli obawiasz się, że posiłek nie jest do końca pełnowartościowy pod kątem białkowym, albo jesteś na diecie wegetariańskiej, przyjmuj Amino EAA na 30 minut przez posiłkiem. W ten sposób zadbasz o pełną absorpcję protein z pożywienia.

  Gdy należysz do grona intensywnie trenujących osób wiesz, że musisz zadbać o kompleksową regenerację potreningową. W czasie powysiłkowych procesów naprawczych, zmęczone treningiem mięśnie stanowią jakby plac budowy, na którym wykorzystywane są różne cegły czyli aminokwasy. Na owym placu jeżeli zabraknie jakieś cegły procesy regeneracji nie będą w stanie zaistnieć. Niektóre cegły organizm może sobie sam wyprodukować – mowa tu o aminokwasach endogennych, do których syntezy ustrój jest przygotowany. Jeżeli jednak zbraknie któregoś z aminokwasów z grupy EAA organizm nie będzie w stanie przeprowadzić pełnej regeneracji potreningowej, która przecież otwiera potreningowe okno anaboliczne. Z tego względu porcję Amino EAA zawsze powinniśmy uwzględnić po zakończeniu wysiłku. Pamiętaj, mięśnie nie budują się nie w czasie treningu, ale po jego zakończeniu!. Deficyt EAA w tej ważnej porze może zakłócać procesy regeneracji i anabolizmu.

  Po Amino EAA powinniśmy sięgać również przed treningiem w celu zapewnienia pełnej ochrony antykatabolicznej. EAA to aminokwasy, których ustrój sam nie wyprodukuje, stąd jeżeli będą one w większej ilości zużywane w czasie przemian wysiłkowych, to w sytuacji braku suplementacji Amino EAA oznacza to niestety katabolizm mięśniowy!


  Cenne dodatki w EAA: cytrulina, witaminy regulujące ustrojowe przemiany aminokwasów

  Amino EAA to produkt, który nie zawiera wyłącznie aminokwasów niezbędnych. W jego składzie znajdziemy także dwa aminokwasy, które mimo, że nie należą do grupy aminokwasów proteogennych, są bardzo ważne w kontekście wysiłku. Mowa tutaj o cytrulinie i taurynie. Cytrulina zawarta w Amino EAA jest organizmowi niezbędna do produkcji tlenku azotu (NO) oraz stanowi ważne ogniwo w cyklu mocznikowym, istotnymw zakresie usuwania zbędnych produktów metabolizmu z ustroju. Tauryna to obowiązkowy substrat dla prawidłowej pracy wątroby (produkcja kwasów żółciowych). Tauryna wzbogaca jednocześniekompleks składników Amino EAA o działaniu pobudzającym, w którym znajdziemy: kofeinę, ekstrakt z zielonej kawy, zielonej herbaty. Dzięki tym składnikom Amino EAA to doskonały suplement okołotreningowy, wspomagający energetykę wysiłkową.

  Amino
  EAA to głównie aminokwasy, stąd nie mogło w tym produkcie zabraknąć głównych witamin sterujących ich przemianami: witaminy B6 oraz B12. Ich obecność w Amino EAA usprawni wykorzystanie aminokwasów w czasie treningu oraz po jego zakończeniu, gdy rozpoczną się procesy anabolicznej regeneracji.  Dawkowanie Amino EAA Trec:

  Jednorazową porcję preparatu ‒ 10 g (2 miarki) rozpuścić w 300 ml wody przy użyciu szejkera. Stosować 2 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja pomiędzy posiłkami.


  Składniki Amino EAA Trec:

  maltodekstryny; jabłczan L-cytruliny; regulatory kwasowości - kwas cytrynowy, kwas jabłkowy; tauryna; aromaty; Ekstrakt Guarany [nasiona] (Paullinia cupana) [22% Kofeiny]; ); ekstrakt zielonej herbaty [liście] (Camellia sinensis) [55% EGCG]; ekstrakt zielonej kawy [nasiona] (Coffea robusta) [50% ACG]; substancje zagęszczające – guma celulozowa, guma ksantanowa; substancja słodząca – sukraloza; wit. B6 (chlorowodorek pirydoksyny); wit. B12 (5’ deoksyadenozylokobalamina).

  SKŁADNIKI AKTYWNEW porcji 10 g**
  AMINO

  EAA

  COMPLEX

  L-Leucyna

  1298 mg

  L-Walina

  865 mg

  L-Izoleucyna

  665 mg

  L-Lizyna

  575 mg

  L-Fenyloalanina

  479 mg

  L-Metionina

  287 mg

  L-Treonina

  287 mg

  L-Tryptofan

  77 mg

  L-Cytrulina

  500 mg

  Tauryna

  500 mg

  Ekstrakt Guarany

  [nasiona] ( Paullinia cupana ) [22% Kofeiny]
  285 mg
  Ekstrakt Zielonej Herbaty [liście] (

  Camellia sinensis

  ) [55% EGCG]
  66,67 mg
  w tym

  EGCG

  36,67 mg

  Ekstrakt Zielonej Kawy

  [nasiona] (Coffea robusta) [50% ACG]
  66,67 mg
  w tym

  ACG

  33,34 mg

  Kofeina

  (całkowita zawartość)
  64,37 mg

  Wit. B6

  0,90 mg

  Wit. B12

  10 mg

  *Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal)
  **Dzienna porcja produktu

Więcej informacji

Forma Proszek
Aminokwasy EAA

Napisz swoją opinię

TREC Amino EAA 300g

TREC Amino EAA 300g

Napisz swoją opinię

Inne produkty w tej samej kategorii: